1.234 gösterim
15,43 viral puan

AY'IN TOPRAK AĞASI BİR TÜRK

Lunarregistry.com (Ay vakfı ve Ay'ın toprak kayıtları) tarafından açıklanan en fazla toprak sahibi olan ilk 10 kişi arasında 6.sıradan listeye giren Emre Özerginli'nin Ay'ın yeraltı zenginlikleri hakkında verdiği bilgiler.
KazımBir 19.07.2014 saat 22:24
 1. " Ay'ı keşfetme ve İnsanlı Ay yolculuğu projesi kapsamında ABD tarafından gerçekleştirilen Apollo programı sonucunda ve devam eden çalışmalar sonucunda Ay'dan bazı numuneler getirilmiştir.
  Özellikle Apollo 11'in görev esnasında 'sessizlik denizi' adlı bölgeden alınan numuneler ve bu numunelerde yapılan analizlere göre Platin, Titanyum, Zirkonyum, İtriyum elementlerinin varlığı tespit edilmiştir.
  Ay'ın diğer bölgelerinde ise genel olarak Demir, Çinko, Bakır, Gümüş ve Altın rezervleri tespit edilmiştir.
  Ay'ın oluşumu hakkında tam olarak bilgi sahibi değiliz..Eğer Mars büyüklüğündeki bir gök cisminin şiddetle Dünyaya çarpması sonucu uzaya fırlayan taş ve toprak parçaların zamanla birleşerek Ay’ı oluşturmuşsa ki yapılan araştırmalar bunu gösteriyor.Öyleyse Dünya'da bulunan element ve minarellerin birçoğunun Ay'da da bulunacağından eminiz.Yapılan son araştırmalar %99 oranla bunu doğruluyor.
  Yukarıda belirttiğim gibi uydumuz yeraltı kaynakları bakımından oldukça zengin.Yapılan bu büyük çaplı yatırımların karşılığını, kendisinden beklenen sonucu verecektir."
  İşte Emre Özeginli'nin bir dergiden aldığımız Ay'ın yeraltı zenginliği hakkında yaptığı konuşmanın tümü.Emre Özerginli'nin Ay'da kolonileşme hakkındaki görüşlerini ileriki günlerde yazacağım.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 13 gösterim

 • Toplam Viral: 15 gösterim
 • Toplam Seed: 80 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.139 gösterim
 • Viral Puan: 15,43